Zahajujeme rozvoz. Kompletní menu 140 Kč. Objednávejte na 703 125 003

O nás

Co je Divá hlíva?

Divá hlíva je zdravé bistro v srdci Šumperka, které potěší všechny, kteří se chtějí stravovat zdravě a chutně. V nabídce každý den najdete polévku a hlavní jídlo, překvapit Vás mohou také zdravé svačinky a dorty; v parném létě pak navíc lehký salát. Naše jídla jsou veganská, vhodná i pro celiaky a alergiky na laktózu.

Proč vznikla?

V dnešní době se stále více lidí zajímá o to, co za jídlo vkládají do úst a jaké má jejich počínání vliv na přírodu. Proto jsme se rozhodli přijít s něčím, o čem se dlouhá léta v Šumperku jen mluvilo. S jídlem, které bude chutnat, bude kvalitní a vařené s láskou k přírodě a k lidem. 
Baví nás to a za Váš zájem jsme moc vděční!

V čem je naše strava výjimečná?

Nenajdete u nás žádná aromata ani chemické zvýrazňovače chuti. Vše, co ucítíte a ochutnáte, pochází z přírody.
Objevujeme nové chutě a obnovujeme recepty, které znaly naše babičky. Neuvěříte, jak může být veganská strava pestrá a dobrá.

Při vaření používáme mořské řasy Wakame, Nori a Kombu. Už jste o nich slyšeli? Jsou bohaté na sodík, vápník, jód, omega-3, vitamíny a další tělu prospěšné látky.
Jídla dochucujeme japonskými sojovými omáčkami Tamari či Shoyu, které dodávají jídlu šmrnc a jsou zdravější variantou soli.
Používáme výhradně rostlinné alternativy mléka a smetany.
Zeleninu, které u nás spotřebujeme opravdu hodně, pro nás vozí místní dodavatel. Na její zpracování používáme výhradně kvalitní pomůcky, díky kterým v zelenině zůstane co největší podíl vitaminů a minerálů.

Jak jsme již zmínili, určitě u nás najdete i něco sladkého. Sladíme datlovým, agávovým, rýžovým či javorovým sirupem v bio kvalitě.

Přirodě brát i dávat

Toto téma je pro nás vždy prioritou. Vězte, že myslet na přírodu jde i v našem oboru, ač je to náročnější.

Jídla vydáváme nejraději do Vašich vlastních obalů nebo do kompostovatelných krabiček.
Vaříme jen tolik, kolik Vy sníte. Neplýtváme jídlem.
Používáme ekologické čistící prostředky.
Máme biopopelnici na rostlinný odpad.
Poctivě třídíme.

Doneste si svou krabičku

Chraňte s námi přírodu a její zdroje! Přineste si svou vlastní krabičku na jídlo.
Jídlo od nás budete mít levnější a příroda Vám bude vděčná.

Zapomněli jste si svou krabičku na jídlo? Žádný strach! V omezeném množství pro Vás máme připraveny kompostovatelné kraft boxy a kompostovatelné příbory.