top of page
Otevření dvojky (4).jpg

Náš příběh

Bistro Divá hlíva. V rámci našeho města unikátní projekt, který vznikl z lásky k rostlinné stravě a z touhy po inovaci nabídnout obyvatelům Šumperka kvalitní obědové menu, aniž by museli sami den co den stát u plotny a vymýšlet recepty souznějící s jejich veganským životním stylem a filozofií. Ukázat všem včetně škarohlídů, že i pokrmy vařené
pouze z rostlinných produktů mohou být chutné a výživné. Během svého vývoje urazil tento místní gastronomický unikát dlouhou cestu - a my s ním. Zveme Vás na procházku se zastávkami u nejdůležitějších milníků.

Zdolané milníky Divé hlívy

25. září 2017
Paní Ivana Křenková zahajuje provoz veganského bistra Divá hlíva - na místní poměry
ojedinělého gastronomického počinu.


31. prosinec 2019
Divá hlíva mění majitele - kormidla a stálé posádky se ujímá firma Luxwell, s. r. o.


30. březen 2020
Zatímco celý svět zpomalil pod tíhou covidových restrikcí, my v Hlívě o půl roku urychlili plánovaný krok - rozvoz jídla. Počínaje dneškem Vám oběd dovezeme v rámci Šumperka a blízkého okolí, kamkoliv si budete přát.


25. říjen 2021
Instalujeme nový velkokapacitní plynový vařič - toto “ferrari” mezi sporáky je šestkrát výkonnější, než jeho předchůdce, díky čemuž zvládneme uspokojit hladové žaludky a chuťové buňky většímu počtu zákazníků.


1. listopad 2021
Zavádíme druhé menu - k veganské stálici přibývá vegetariánský pokrm. Z Divé hlívy se tak stává plnohodnotné bezmasé bistro.

 

1. červenec 2022
Divá hlíva získává “sourozence” - obchod Zelenina na Točáku, s. r. o. To se má tak - v bistru zpracováváme zeleninu ve velkém každý den a když se pak nabízí k prodeji zelinářství v těsné blízkosti, nejde jinak, než se řídit heslem “No nekup to!” 

 

červenec 2023
Po letech servírování do jednorázových obalů začínáme vydávat pokrmy na porcelánových talířích. Pro někoho samozřejmost, pro nás obrovský krok kupředu - splnit vysoké hygienické požadavky na velmi omezeném prostoru nebylo jednoduché.

 

31. srpen 2023
Rozšiřujeme prostory pro zákazníky - ode dneška se k nám oproti původním 10 vejde najednou až 25 strávníků.

Milí zákazníci, Vaše spokojenost je pro nás největší odměnou a hnacím motorem při zdolávání dalších milníků naší cesty. Děkujeme, že jste její součástí.

bottom of page