Zahajujeme rozvoz. Kompletní menu 140 Kč. Objednávejte na 703 125 003

Ze země vycházejícího slunce

Slunce a teplo se s námi definitivně rozloučily, a tak jsme se rozhodli, že vás zahřejeme alespoň my - japonským čajem Kukicha.

Kukicha (také řapíkový čaj) je unikátní čaj vyrobený ze směsi stonků, řapíků a větviček různých druhů čajů (především Sencha a Matcha). Mezi čaji má výjimečnou chuť a aroma právě díky tomu, že je vyroben z částí čajovníku, které jsou z mnoha jiných čajů odstraňovány. Má nezvyklou mírně ořiškovou a lehce krémovou chuť, která je podpořena také jemným pražením, čímž se chladivé účinky zeleného čaje změní v účinky mírně hřejvé. Po upražení chuť čaje ještě nabyde na rozměrech.

Účinky čaje

vysoký obsah vit.C a A, vápníku a železa
napomáhá správnému trávení
přispívá ke snižování hladiny cholesterolu v krvi
optimalizuje krevní tlak
antioxidační účinky (obsahuje katechin)
zintenzivňuje spalování tuků
napomáhá hydrataci pokožky, hojení
omlazuje

Díky svému nízkému obsahu teinu je vhodný již pro děti od 4 let.

Oblíbený a preferovaný čaj v makrobiotice.

Původ čaje

Tento čaj pochází z plantáží rodinné farmy Nagata organic tea coop dodávající pro firmu Mitoku podle zásad přirozeného zemědělství. I přes nižší výnosy a pomalejší růst pěstitelé odmítli používat zvířecí hnůj, chemická hnojiva, herbicidy a pesticidy. Výživné látky půdě doplňují pouze kompostem ze zeleniny.

Farma Nagata začala s produkcí čaje již v r.1970, ale pěstování čaje je v okolí města Ujitawara datováno již před 800 lety. Farma vznikla z touhy podílet se na zdraví člověka a udržitelném a čistém životním prostředí pro budoucí generace.

Zdroje informací:
http://www.nagata-chaen.com/en/about.html
http://www.mitoku.com/index.html

Doneste si svou krabičku

Chraňte s námi přírodu a její zdroje! Přineste si svou vlastní krabičku na jídlo.
Jídlo od nás budete mít levnější a příroda Vám bude vděčná.

Zapomněli jste si svou krabičku na jídlo? Žádný strach! V omezeném množství pro Vás máme připraveny kompostovatelné kraft boxy a kompostovatelné příbory.