Ze země vycházejícího slunce

Slunce a teplo se s námi definitivně rozloučily, a tak jsme se rozhodli, že vás zahřejeme alespoň my - japonským čajem Kukicha.

Kukicha (také řapíkový čaj) je unikátní čaj vyrobený ze směsi stonků, řapíků a větviček různých druhů čajů (především Sencha a Matcha). Mezi čaji má výjimečnou chuť a aroma právě díky tomu, že je vyroben z částí čajovníku, které jsou z mnoha jiných čajů odstraňovány. Má nezvyklou mírně ořiškovou a lehce krémovou chuť, která je podpořena také jemným pražením, čímž se chladivé účinky zeleného čaje změní v účinky mírně hřejvé. Po upražení chuť čaje ještě nabyde na rozměrech.

Účinky čaje

vysoký obsah vit.C a A, vápníku a železa
napomáhá správnému trávení
přispívá ke snižování hladiny cholesterolu v krvi
optimalizuje krevní tlak
antioxidační účinky (obsahuje katechin)
zintenzivňuje spalování tuků
napomáhá hydrataci pokožky, hojení
omlazuje

Díky svému nízkému obsahu teinu je vhodný již pro děti od 4 let.

Oblíbený a preferovaný čaj v makrobiotice.

Původ čaje

Tento čaj pochází z plantáží rodinné farmy Nagata organic tea coop dodávající pro firmu Mitoku podle zásad přirozeného zemědělství. I přes nižší výnosy a pomalejší růst pěstitelé odmítli používat zvířecí hnůj, chemická hnojiva, herbicidy a pesticidy. Výživné látky půdě doplňují pouze kompostem ze zeleniny.

Farma Nagata začala s produkcí čaje již v r.1970, ale pěstování čaje je v okolí města Ujitawara datováno již před 800 lety. Farma vznikla z touhy podílet se na zdraví člověka a udržitelném a čistém životním prostředí pro budoucí generace.

Zdroje informací:
http://www.nagata-chaen.com/en/about.html
http://www.mitoku.com/index.html

Doneste si svou krabičku

Chraňte s námi přírodu a její drahocenné zdroje a přineste si svoji vlastní krabičku na jídlo! Šetříte tím jak vodu u nás v bistru, tak zbytečný odpad navíc. Jídlo si tak můžete pohodlně sníst z nádoby, ze které jste zvyklí.

Nemáte žádnou krabičku na jídlo? Nevadí! Budou u nás v omezeném množství k zakoupení. Budete mít na výběr eco papírový box s certifikátem kompostovatelnosti, který použijete u nás nebo na odnos našeho jídla, nebo si můžete pořídit krabičku skleněnou, se kterou k nám můžete chodit opakovaně. :)